Kommenteeri

Eena klubi naised Õmblusinglil külas


Õmblusingel Teele Palmrel külas.

 

EENA Tallinna klubiga on liitumas uusi ettevõtlikke naisi. Teele Palmre on üks uutest kandidaatliikmetest. Käisime Teele stuudios Õmblusingel külas eelmisel neljapäeval. See oli ühtlasi ka Teele liikmekandidaadi üritus. Õmblusingel OÜ on Teele loodud ettevõte, mille põhitegevuseks on rätsepa-, õmblus- ja tikkimisteenused.

 

Uued rõivad ja taaskasutus

Teele õdusas stuudios oli väljas stange jagu tema enda õmmeldud väga mitmesuguste riiete näidiseid, kus oli näha nii kleite, seelikuid, pintsakuid, jopesid ja ka mantleid. Uue hingamise olid saanud ka juba kantud pintsak, millele Teele oli lisanud kauni tikandi.

Sama saaks näiteks teha ka mõne ühevärvilise õhtukleidiga, et lisada rõivale uut ja huvi tavat ilmet. Mõtlesin endamisi nende õhtukleitide peale, mis korduvalt kantud ja osad fotodelegi jäädvustatud, et uue tikandiga tunduksid need ju väga efektsed ja taas justkui esmakordsed.

 

Sageli ongi targem teha vanast uus

Teele teeb tellimustööna nii uusi rõivaid, aga annab ka uue elu erinevatel põhjustel kappi seisma jäänud ent väga lemmikule riideesemele. Uute rõivaste lõigete loomine, disain ja õmblemine on aega nõudev töö ja Teele ütleb, et mõnikord tasub hoopis vanast uus teha, kui aega ja eelarvet napib.

Teele juurde võib minna nii uue rõiva ideega kui ka vana asja ümbertegemise sooviga. Võib minna ka oma kangaga. Aga sageli on Teelel siiski lihtsam disainist tulenevalt ise kangas valida või soovitada selle järg, kuidas lõikest olenevalt kanga omadused parima efekti välja mängivad.


 

Konsultatsioon ja inspiratsioon

Teelega tasub igal juhul konsulteerida, et ammutada inspiratsiooni ja nuputad välja parimaid viise oma idee teostamiseks. Teele oskab rätsepa väljaõppe ja kogenud teostajana öelda, millist kangast valida uue rõiva tegemiseks või milline on parim viis luua vanast rõivast uut.

Ja sellele aastale kohaselt oli Õmblusingli stuudios ka põnev valik kaunitest kangastest õmmeldud näomaske.

Teele kostitas meid oma õdusas Õmblusingli stuudios ka mõnusate suupistete ja soojade jookidega. Aitäh Teelele toreda külaskäigu ja meeldiva vastuvõtu eest ning soovime Õmblusinglile säravaid ideid ja edu!

 

Artikli kirjutas Tallinna Klubi liige Anu Veermäe-Kaldra. Fotod tegi Tallinna Klubi liige Virve Poom. Artikli toimetas ja fototöötluse tegi Tallinna Klubi kommunikatsioonijuht Mare Timian.


IMG_20201008_170819


Lisa kommentaar

Email again: