Kommenteeri

Rahvarõivad ja rahvuslikud rõivad

Rahvarõivad on vastava rahva paljude sajandite pikkuse ajaloolise arenemise ja loomingu tulemus. Rahvarõivaste kuju ja ilustused on tingitud paljudest teguritest: rahva põhilistest elatusaladest, kliimatingimustest, ajaloolistest traditsioonidest. Rahvarõivaste värvikombinatsioonides, mustrites ja ehetes ilmnevad rahva kunstiline meisterlikkus ja aegade kestel kujunenud maitse iseärasused.
Vanade rahvakommete ja –pidudega seotud rõivastuse, selle põlise mustrite ja ehete visas säilitamises avaldus Eesti rahva püüd kaitsta kogu oma põlist kultuuri võõraste rõhujate vastu.
Rahvarõivaste ja nende mustrite ühendamine mitmesuguste vanade uskumuste ja kommetega põhines teatavail, juba kaugeil muistseil aegadel tekkinud kujutelmadel.

Triibumustrid on kasutusel olnud juba ammustest aegadest. Triibumustrid koosnevad kitsamatest ja laiematest triipudest, kus mustri koostamisel mängib kõige suuremat rolli värvivalik. Eesti rahvariide seeliku triibukombinatsioone on teada 75 erivarianti.Tänapäeval mõistetakse rahvariiete sõna all eelkõige möödunud sajandil kantud pidulikku talupojarõivast ja sellisena näeme neid rahvuslikel üritustel kantavat. Rahvarõivad näitasid vanasti ühteaegu seisuslikku ja rahvuslikku kuuluvust- madalamat seisust ja maarahvast. Hiljem arenes rahvarõivas külale ja piirkonnale omaste moereeglite kohaselt, traditsioone ja tavasid järgides.
Meie oma Eesti rahvariiete ilu ja unikaalsus on ajast aega olnud imetlusväärne. Tikandite rohkus ja värvide erksus teevad meie oma rahvarõiva üheks ainulaadsemaks maailmas .
Hinnakem meiegi oma rahvarõiva ilu ning hoidkem seda au sees .
Rahvarõivastest stiliseeritud rõivakombinatsioonid ja aksessuaarid on üheks viisiks tuua rahvuslik ja hingelähedane ka igapäevaellu.


Stiliseeritud rahvuslikud rõivad -triibuseelikud ja vöökirjamustrilised tooted sobivad oma lihtsuses ning rahvuslikus võtmes kaunistama ja värskendama meie suve! Perfektselt sobivad teemasse linasest kangast õmmeldud riided, mille juurde võib lisada rahvusliku tikandi.


                 

Lisa kommentaar

Email again: